کوچینگ و منتورینگ کارنیل ، معجزه ای در پیشرفت سازمان شما!

۱۸ تیر ۱۳۹۹ بدون دیدگاه

کوچینگ و منتورینگ کارنیل:

جهان امروز به شکل بی سابقه ای در حال تغییر است. سازمان ها، شرکت ها و موسسات مختلف نیز از این تغییرات در امان نیستند. در دنیای امروز همگام نبودن با تغییرات، به معنای نابودی است!

رقابت در توسعه رحم نمیکند. هرروزه بسیاری از کسب و کار ها، شرکت ها، موسسات و سازمان هایی که زمانی جایگاه بسیار قدرتمندی داشته اند، بدلیل جا ماندن از قطار سریع السیر پیشرفت، به ورطه ی نابودی کشیده می شوند.

مشکلات مرسوم سازمان ها و کسب و کارها:

امروزه مجهز نبودن به دانش روز دنیا در زمینه های مختلف و عدم بکارگیری اصول حرفه ای در ساختارها و فرایندهای سازمانی، می تواند نتایج جبران ناپذیری به بار آورده و شما و فعالیت تان را از بازار رقابت محو کند.

وجود شکاف ها و اختلالات متعدد در سازمان ها و نداشتن توانایی لازم در شناسایی و رفع این معضلات، سبب پایین آمادن محسوس بازدهی سیستم می شود.

در برخی از موارد، مدیر و یا رهبر اداره کننده سازمان _که مهمترین و تأثیر گذار تربن عامل موفقیت سازمان به حساب می آید_ از انگیزه و تمرکز لازم در کار برخوردار نبوده و بدلیل مشخص نبودن رسالت و اهداف وی، چشم انداز و استراتژی سازمان نیز در هاله ای از ابهام قرار می گیرد. این موضوع یک زنگ خطر و ضعف بسیار جدی برای کل سازمان به حساب می آید که خیلی زود تاثیرات منفی آن در کل سیستم کاملا مشهود خواهد شد.

علاوه بر موارد ذکر شده، موضوع دیگری که عیار یک سازمان را در قرن ۲۱ مشخص می کند، استخدام و بکار گیری نیروی کار متعهد، حرفه ای، کارآمد، باانگیزه و مسلط به دانش و تکنولوژی روز دنیاست. لازمه رسیدن به این هدف، بهره مند بودن از توانایی لازم برای شناخت افراد و همچنین طراحی سیستم مناسب به منظور استخدام نیروی کار مناسب است.

در مرحله بعد مسئله ای که بسیار حائز اهمیت است، فراهم کردن بستر مناسب برای رشد و تعالی تمامی کارمندان استخدام شده در مجموعه است. این موضوع به منظور بهره گیری و استفاده از بیشترین پتانسیل افراد در سازمان حائز اهمیت است. برای رسیدن به این هدف، لازم است که برای هر فرد یک برنامه توسعه فردی در نظر گرفته شود و اقدامات لازم برای بالا بردن آگاهی فرد و رشد شخصیتی و همچنین افزایش دانش تخصصی وی صورت گیرد. بدیهی است که رسید به این هدف به معنای بالا رفتن بازدهی کل سازمان خواهد بود.

از دیگر مواردی که در دنیای رقابتی امروز کاملا تأثیر گذار است و به عنوان یک مسئله حیاتی، قدرت سازمان ها را مشخص می کند، میزان استفاده آنها از تکنولوژی و نرم افزارهای روز دنیا، در بخش های مختلف سازمان است. در کنار تمام موارد ذکر شده، نداشتن تفکر سیستمی و عدم توجه به زیرساخت های سازمان در تمام زمینه ها، سبب می شود که سازمان نتواند از تمام ظرفیت های خود برای رسیدن به اهداف مشخص شده استفاده کند و چالش های پیش رو رو پشت سر گذارد.

در طرح کوچینگ و منتورینگ کارنیل تمامی این نیازها برطرف شده و از جدیدترین و کارآمدترین راهکارها برای رفع موانع و مشکلات موجود در مسیر موفقیت شما استفاده خواهد شد.

۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

>